Середа, 24.04.2024, 00:51
Вітаю Вас, Гість
Важлива інформація
 
Експрес-інформація Головного управління  ДСНС 
щодо дотримання заходів безпеки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят.
Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області нагадує: 
          Новорічні свята це  хороводи навколо ялинки, радість і веселощі до упаду, жарти, коли стріляють хлопавки та іскряться бенгальські вогні. Але свято може перетворитися на жахливе дійство, якщо не дотримуватися правил пожежної безпеки. 
          При проведенні Новорічних свят: 
- ялинка повинна влаштовуватись на стійкій опорі;
- ялинку не допускається встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
- ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням правил улаштування електроустановок; при використанні електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора, на ялинці         можуть застосовуватися гірлянди тільки з поступовим включенням лампочок напругою до 12 В;
- потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт;
- електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами;
 - вмикання гірлянд до мережі повинно виконуватися з допомогою штепсельних з’єднань;
- при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, мерехтіння лампочок, іскріння і т.д.) вона повинна бути терміново відключена;
- не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, необроблених вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей в костюми з легкогорючих матеріалів (вати, паперу, марлі і т.д.) не оброблених спеціальним вогнегасним розчином. 
           На підприємствах та в організаціях, де вирішили організувати Новорічні свята, необхідно заздалегідь й ретельно підготуватися до цих хвилюючих днів. 
     Насамперед – вибрати приміщення для ялинки.  
     Найбільш зручні і безпечні місця для цього – перший чи другий поверхи, де є два евакуаційних виходи. 
     Зелена красуня повинна встановлюватися на стійкій основі якнайдалі від проходів і виходів, на відстані від стін і стелі. 
     У проходах не повинно бути стільців, електродротів. Двері потрібно тримати розкритими чи незамкненими. 
     Кількість людей у приміщенні, де відбувається свято, не повинна перевищувати встановлену норму.
     Засоби пожежогасіння варто зберігати біля входу – на видному і легко доступному місці. 
     Ілюмінацію на ялинці може монтувати тільки  кваліфікований електрик, використовуючи гірлянди заводського виробництва. Лампи гірлянд варто закріплювати надійно, а у випадку їхньої несправності (миготіння, іскріння) – виключати без зволікання.  
У випадку надзвичайної ситуації – телефонуйте за номером 101
 
 
 
 Правила безпеки 
під час користування піротехнічними засобами
 
          Феєрверки, петарди, ракети та інші вибухові "іграшки" завжди притягували до себе увагу не тільки дітвори, а й дорослих. Але з кожним роком збільшується кількість людей, що отримують від цих забав каліцтво, термічні опіки, різні травми.  Дуже часто це трапляється внаслідок необережного, неправильного та безграмотного користування піротехнічними виробами.
Сучасний ринок пропонує різноманітну побутову піротехніку, яка стала прикрасою будь-якого свята. Піротехнічні вироби вільно попадають до населення, а поводження з ними не вимагає спеціальних знань і навичок. Використання піротехнічних виробів з дотриманням вимог інструкції забезпечує за межами небезпечних зон безпеку здоров'я та життя людей, не призводить до пошкодження майна й не завдає шкоди навколишньому середовищу.
          Однак постає питання, як піротехнічна продукція потрапляє до споживачів? Якому виробнику надати перевагу? При купівлі піротехнічних виробів обов'язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання - то виріб є не сертифікованим, тому користуватися ним небезпечно. Перевірте термін зберігання виробу, його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити. Сьогодні торгівля пропонує широкий вибір різноманітної піротехніки. На багатьох подібних виробах вказані вікові обмеження. 
         Обов'язково перевірте, чи не пошкоджена упаковка виробу, чи не має пошкоджень сам виріб. Щоб запобігти неприємним наслідкам від "спілкування" з піротехнічними виробами, необхідно пам'ятати і дотримуватися правил пожежної безпеки при їх використанні. Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів та поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок. Піротехніку не можна зберігати коло приладів опалення (батарей, газових, електричних плит), не варто носити вогненебезпечні вироби у кишенях. Не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам. Не можна курити, працюючи з піротехнічними виробами, а також знаходитись у нетверезому стані.
         У більшості випадків в момент приведення в дію піротехніки той, хто запускає її, повинен за лічені секунди відбігти на безпечну відстань (як правило, це 10-15 і більше метрів). 
Щоб запобігти жахливим наслідкам від розваг з піротехнікою, необхідно попередити нещасні випадки. Адже під час бурхливої передноворічної торгівлі на ринках, яка пропонує широкий вибір різноманітної піротехніки, мало хто помічає підлітків, які товчуться біля прилавків. Вони жваво спілкуючись, купують хлопавки, петарди, ракети. На жаль, продавець не замислюється, до яких рук потрапляє цей вогневий асортимент. Не всі знають, що температура бенгальського вогню сягає 1100 градусів, його іскри на відстані півметра охолоджуються лише на 60 градусів. Викид полум'я хлопавки досягає декілька десятків сантиметрів. Тепер уявімо ці іграшки в руках легковажних дітей. Їх забави загрожують не тільки пожежами. Частіше вони породжують непоправні трагічні наслідки. 
         Отже, як бачимо, основні правила пожежної безпеки прості і не потребують великих матеріальних затрат. Треба уважно вивчити їх, адже знання та виконання цих правил є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання справжнього задоволення від свята, яке принесе благополуччя та радість до вашої оселі.
 
Головне управління ДСНС України
у Дніпропетровській області